Svenska English
Nora MK Raceconsulting
2010-10-02 Noratrofén Officiell slutlig
Klassresultat
A-förare 2wd 26 startande
Plac Nr Fk Förare/CO-Driver Klubb Bilm./Modell SS 1/SS 3 SS 2 Prk/Total Diff F/T
1 19 A Daniel Hoffmann SMK Linde Opel 8:15,8 6:21,7
Per-Magnus Ericsson MK Ran Askersund Corsa 6:06,3 20:43,8
 
2 29 A Tom Carlsson Laxå MK Volvo 8:14,8 6:35,2 7,4
Andreas Andersson MK Ran Askersund 940 6:01,2 20:51,2 7,4
 
3 38 A Simon Johansson Hagfors MK Volvo 8:15,5 6:30,5 8,1
Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK 940 6:13,3 20:59,3 15,5
 
4 24 A Hans-Åke Jansson MK Rimo Volvo 8:21,6 6:33,7 7,0
Håkan Jansson MK Rimo 240 6:11,0 21:06,3 22,5
Anmälare: A.Jansson o son Skogsmaskiner
 
5 21 A Tobias Söderqvist AMF Årsunda Toyota 8:19,6 6:36,8 2,8
Joakim Söderqvist AMF Årsunda Corolla 6:12,7 21:09,1 25,3
Anmälare: Tractive AB
 
6 45 A Ulf Söderström Järbo MK Volvo 8:34,8 6:33,0 17,6
Heikki Pitkänen Hamrånge MK 940 6:18,9 21:26,7 42,9
 
7 36 A Krister Nordlund Skepptuna MK Volvo 8:24,4 6:47,4 0,4
Lasse Savander Skepptuna MK 940 6:15,3 21:27,1 43,3
 
8 42 A Joakim Larsson Laxå MK Volvo 8:36,0 6:38,0 7,0
Anders Isaksson Laxå MK 240 6:20,1 21:34,1 50,3
Anmälare: Däckverkstan i Nora
 
9 31 A Peo Berglund Sandvikens MK Ford 8:32,9 6:57,3 10,4
Anders Lijedal Sandvikens MK Fiesta 6:14,3 21:44,5 1:00,7
Anmälare: Solkem AB
 
10 26 A Göran Nilson Waxholms MK Volvo 8:36,2 6:57,4 11,5
Carolin Larsson Waxholms MK 240 6:22,4 21:56,0 1:12,2
 
11 32 A Jonas Brinkemar Horndals MK Ford 8:33,6 7:14,3 9,4
Camille Cederlund Horndals MK Fiesta ST 6:17,5 22:05,4 1:21,6
Anmälare: JB:s Bil o Plåt Bosch Car Service
 
12 35 A Pär Swedh SMK Hälsinge Volvo 8:39,1 7:02,2 3,1
Lars-Åke Persson SMK Hälsinge 240 6:27,2 22:08,5 1:24,7
 
13 37 A Mats Bäck SMK Hedemora Opel 8:51,1 6:49,4 5,5
Inge Persson SMK Hedemora Ascona 6:33,5 22:14,0 1:30,2
 
14 33 A Håkan Björkman Sandvikens MK Ford 8:51,9 6:53,6 0,5
Joel Ardell Norrköpings MK Fiesta ST 6:29,0 22:14,5 1:30,7
Anmälare: Aluline Racing Team
 
15 41 A Andreas Jonsson Hallsbergs MK Volvo 9:05,5 6:59,2 24,8
Henrik Eriksson Laxå MK 244 6:34,6 22:39,3 1:55,5
 
44 A Anders Andersson MK Kopparberg VW 8:58,1 7:05,5
Ted Nytting Nora MK Golf 6:36,1 Brutit
 
22 A Knut Boberg KNA Oslo VW 9:35,0 7:14,8
Leif Arne Nesset NAF Asker o Bærum Golf Brutit
 
25 A Tommy Sahlqvist Laxå MK Volvo 8:14,0
Christoffer Johnsson-Standar Laxå MK 940 Brutit
 
23 A Leif Persson Laxå MK Volvo 8:29,2
Fredrik Rudmalm Degerfors RC 940 Brutit
Anmälare: Leijtorp racing
 
27 A Fredrik Dannevall Nollåtta MK Volvo 8:37,1
Magnus Ohlsson Skillingaryd MK 940 Brutit
Anmälare: Råsafors Elkraft AB
 
43 A Björn Pauli SMK Motala Bil Volvo 8:49,0
Emil Hultin Östergyllen RC 240 Brutit
 
18 A Kent Persson Säffle MC Toyota 8:59,0
Stefan Ahl Wäxjö MS Corolla Brutit
Anmälare: MP Maskin o Motor AB
 
34 A Johan Eriksson Ludvika MS Opel 12:09,8
Stefan Gustavsson Ludvika MS Kadett 16v Brutit
 
40 A Janne Gustafson Teknis MC Volvo 17:05,4
Pia Klemming Teknis MC 940 Brutit
Anmälare: TEAM NYA ÅKERIET ÖREBRO
 
28 A Robert Forsberg Ludvika MS Volvo 23:37,3
Lars Erik Kronberg Ludvika MS 242 Brutit
 
39 A Tobias Johansson Almunge MK Volvo
Henric Wengrud Almunge MK 240 Brutit
Anmälare: lejtorp racing
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!