Svenska English
Resultatdata
2006-01-28 Dan Anderssons Minne Klassresultat A-förare 2wd över 2000cc 27 startande
Plac Nr Förare/CO-Driver Klubb Bilm./Modell SS 1/SS 3 SS 2 Prk/Total Diff F/T
1 209 Tobias Söderqvist AMF Årsunda Saab 15:10 11:35
Joakim Söderqvist AMF Årsunda 9-3 Turbo Etanol 8:18 35:03
Anmälare: Team Motorsport Sweden
 
2 32 Jonas Ericsson Kolsva MS Honda 15:13 11:50 15
Henrik Lundh Eskilstuna MK Civic Type-R 8:15 35:18 15
 
3 33 Simon Löfström Östhammars MK Renault 15:17 11:52 18
Andreas Olsson Rasbo MK Clio Ragnotti 8:27 35:36 33
 
4 30 Per-Arne Ljung Hofors MS Opel 15:12 11:53 25
Bo-Göran Lundqvist Hofors MS Astra 8:56 36:01 58
 
5 42 Daniel Gustafsson SMK Uppsala Ford 15:46 11:57 16
Sören Andersson Films MK Fiesta ST 8:34 36:17 1:14
Anmälare: Modulbygg motorsport
 
6 53 Magnus Wallén Vallentuna MK Nissan 15:48 12:02 1
Björn Engström Borlänge MK Sunny 8:28 36:18 1:15
 
7 43 Robert Eriksson Eskilstuna MK Renault 15:36 12:01 4
Jens Carlsson SMK Motala Clio Sport 8:45 36:22 1:19
Anmälare: www.finess.se
 
8 31 Stefan Trygg Haninge MK Volvo 15:31 12:26 16
Daniel Jansson SMK Södermanland 940 8:41 36:38 1:35
Anmälare: WWW.FINESS.SE
 
9 40 Göran Nilson Waxholms MK Volvo 15:52 12:06 8
Roine Larsson Waxholms MK 240 8:48 36:46 1:43
Anmälare: DANNEVALL o LASSILA MOTOR
 
10 29 Pär Hedlöf SMK Dala Falun Opel 15:56 12:11 9
Åke Eriksson Bärke MK Ascona B 8:48 36:55 1:52
Anmälare: Katalysatoråtervinning AB
 
11 36 Tommy Bryfelt SMK Tierp Volvo 15:55 12:10 2
Christer Nygren SMK Gävle 240 8:52 36:57 1:54
Anmälare: Älvkarleby Bildemontering AB
 
12 45 Bo Almgren SMK Arboga VW 15:57 12:18 2
Johan Thelin Mälaröarna MK Golf 16v 8:44 36:59 1:56
 
13 38 Robert Ferm SMK Dala Falun VW 15:53 12:27 13
Lars Lindh Hofors MS Golf Mk 3 Kit Car 8:52 37:12 2:09
Anmälare: Dalkross AB
 
14 35 Håkan Långkvist Fagerts MK Volvo 16:04 12:29 12
Leif Nordlund Fagersta MK 240 8:51 37:24 2:21
Anmälare: Erikslunds Åkeri AB
 
15 206 Andreas Abrahamsson Katrineholms MK Peugeot 16:10 12:30 15
Magnus Johansson Katrineholms MK 306 8:59 37:39 2:36
Anmälare: T.Månssons Åkeri o Trp AB
 
16 41 Robert Forsberg Bärke MK Volvo 16:14 12:22 1
Emil Forsberg Bärke MK 240 9:04 37:40 2:37
 
17 39 Hans-Åke Jansson MK Rimo Volvo 16:19 12:22 7
Håkan Jansson MK Rimo 240 9:06 37:47 2:44
Anmälare: A. Jansson o son Skogsmaskiner
 
18 48 Thomas Strömé Haninge MK Volvo 16:18 12:26 2
Carl Svennstam Eskilstuna MK 940 9:05 37:49 2:46
 
19 49 Lars Gradin Skepptuna MK Volvo 16:30 12:57 52
Magnus Brüdigam Västerås MS 240 9:14 38:41 3:38
Anmälare: Leijtorp Racing
 
20 51 Jocke Ivarsson Skepptuna MK Volvo 16:46 13:27 48
Carina Norrman Skepptuna MK 240 9:16 39:29 4:26
 
21 46 Gunnar Jensen Haninge MK Volvo 17:41 13:03 57
Linda Pettersson SMK Södermanland 940 9:42 40:26 5:23
 
22 44 Arne Bäckström Haninge MK Volvo 19:45 12:22 5
Björn Wessel Karlstad MC Bil 240 8:24 40:31 5:28
 
52 Martin Berglund SMK Gävle VW
Hans Ädel Hedesunda MK Golf Brutit
 
27 Johan Eriksson Ludvika MS Opel
Tapio Palola MSK Hammaren Kadett GSI 16v Brutit
 
28 Fredrik Andersson Ludvika MS VW
Bo Lundberg Grangärde RRC Golf Mk 3 Brutit
Anmälare: JN Teknik o Motorsport
 
221 Benny Persson Ljusdals MS Toyota
Lars Jonsson Lysdals MS Corolla Brutit
 
47 Lars Fältman Rasbo MK Saab
Tomas Åhman SMK Uppsala 9:3 Turbo Brutit
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!