Resultat/kommentarer
(placering i klassen - klicka på denna för resultatlistan)
(kommentarer klicka på tävlingsnamn fr.o.m -07)

Tävling Datum Arrangör Placering Förare

2014
Marknadsnatta 141025 Västra Östergötlands MK Brutit Roine
Rikspokalen 141018 SMK Örebro Brutit Roine
Tingstäde runt 141011 Gotlands MF`s BK 3:a Göran
Rally norduppland 140914 Films MK/Skutskärs MK 9:a Roine
Kopparsvängen 140531 MK Kopparberg 5:a Roine
Bresonstrofèn 140524 Rasbo MK 14:e Roine
Rally Gotland 140425-26 Gotlands MF`s BK 12:a Roine

2013
Tingstäde runt 131012 Gotlands MF`s BK 2:a Göran
Bresonstrofèn 130608 Rasbo MK 13:e Roine
Fönstersprinten 130525 MK Rimo 8:a Göran
Rally Gotland 130426-27 Gotlands MF´s BK Brutit Roine
Gestrikekannan 130302 Järbo MK Brutit Roine
Skogsrundan 130216 Ludvika MS Brutit Roine

2012
Rikspokalen 121020 SMK Örebro 14:e Göran
Malmjärn runt 120922 Hofors MS 5:a Göran
Gästabudstrofèn 120707 SMK Nyköping Brutit Göran
Mälarrallyt 120512 SMK Södermanland 20:e Göran
Rally Gotland 120420-21 Gotlands MF`s BK 7:a Roine
Gestrikekannan 120303 Järbo MK 15:e Göran

2011
Skepptunaratten 111029 Skepptuna MK 8:a Göran
Noratrofèn 111001 Nora MK 5:a Göran
Malmjärn runt 110924 Hofors MS 12:a Göran
Bresonstrofèn 110514 Rasbo MK 19:e Göran
Rally Gotland 110429-30 Gotlands MF`s BK Brutit Roine
Hälsingerallyt 110226 SMK Hälsinge 12:a Göran
Vinterpokalen 110205 Sandvikens MK 4:a Göran

2010
Norarofèn 101002 Nora MK 10:a Göran
EMK-kannan 100918 Eskilstuna MK 7:a Göran
Naverviken-sprinten 100717 Storfors MK 11:a Göran
Bresonstrofèn 100612 Rsabo MK Brutit Göran
Midnattspecialen 100529 Skepptuna MK 7:a Göran
Rally Gotland 100416-17 Gotlands MF`s BK 3:a Göran
Vinterpokalen 100227 Sandvikens MK 7:a Göran
Bergslagsrallyt 100130 Bergslagsklubbarna 10:a Göran

2009
Marknadsnatta 091024 v:ä Östergötlands MK 16:e Roine
Rikspokalen 091017 SMK Örebro 11:a Göran
Fraktcentralenrallyt 090926 SMK Gävle/Sandvikens MK 9:a Göran
Midnattspecialen 090530 Skepptuna MK 8:a Göran
Bresonstrofèn 090516 Rasbo MK 7:a Göran
Rally Gotland 090417-18 Gotlands MF BK 2:a Göran
Dan Andessons Minne 090221 Wesmanklubbarna 13:e Göran
Vinterpokalen 090207 Sandvikens MK Brutit Göran

2008
Maknadsnatta 081025 Västra Östergötlands MK 9:a Roine
Gränsrallyt 080927 Hofors MS/Horndals MK 10:a Roine
Byggconstruct-sprinten 080921 Almunge MK 17:e Göran
Sommarvalsen 080913 SMK Uppsala 7:a Roine
Sandströms El-sprinten 080831 SMK Märsta 13:e Roine
Rasbosprinten 080821 Rasbo MK 12:a Göran
Midnattsspecialen 080531 Skepptuna MK 9:a Roine
Fönstersprinten 080525 MK Rimo 7:a Göran
Bresons-Trofèn 080517 Rasbo MK 6:a Roine
Rally Gotland 080425-26 Gotlands MF BK Brutit Roine
LBC-Ruschen 080308 Lima MS Brutit Göran
Gestrikekannan 080216 Järbo MK 22:a Roine
Vinterpokalen 080202 Sandvikens MK 9:a Roine

2007
Sommarvalsen 071027 SMK Uppsala 10:a Roine
Upplänska C-förarserien 070929 Skepptuna MK 1:a Göran
Gränsrallyt 070915 Horndals MK / Hofors MS 8:a Roine
Midnatts-specialen 070602 Skepptuna MK 3:a Roine
Fönstersprinten 070527 MK Rimo 1:a Göran
Bresons Trofén 070519 Rasbo MK 4:a Roine
Rally Gotland 070427-28 Gotlands MF BK 4:a Roine
Sommarsprinten 070414 SMK Uppsala 2:a Göran
Dalapokalen 070324 SMK Dala Falun Inställt  
LBC-Rushen 070310 Lima MS 10:a Göran
Gestrikekannan 070303 Järbo MK 7:a Roine
Dan Anderssons Minne 070224 Wessmanklubbarna 5:a Roine

2006
Marknadsnatta 061028 V.Östergötalands MK 5:a Roine
Rejmerallyt - DM-8 061007 Nora MK 2:a Göran
Gränsrallyt - DM-7 060923 Horndals MK / Hofors MS 2:a Göran
C-förarserien 060909 MK Rimo 2:a Göran
Midnattspecialen - DM-5 060610 Skepptuna MK 9:a Göran
Shell-Knixen 060604 MK Rimo 7:a Göran (lånad bil)
Shell-Knixen 060604 MK Rimo 12:a Roine
Bresons Trofén - DM-4 060527 Rasbo MK 18:e Göran
Rally Gotland - DM-3 060421-22 Gotlands MF BK 7:a Göran
LBC-Rushen 060309 Lima MS 31:a Göran
Vinterpokalen 060225 Sandvikens MK 15:e Roine
Dan Anderssons Minne - DM-2 060128 Wessmanklubbarna 9:a Göran
Gustav Wasa Rundan - DM-1 060107 Vallentuna MK 6:a Göran